مزایا و معایب شیرآلات طلایی (براق و مات)

یکی از جذاب ترین رنگ ها که به عنوان نماد لوکس بودن پذیرفته شده است، رنگ طلایی است. شیرآلات طلایی براق، چندین سال است که از محبوب ترین انواع شیرآلات به شمار می رود و حتی لوازم جانبی همرنگ آن نیز در بازار عرضه می شود. علاوه بر شیرآلات طلایی براق، شیرآلات طلایی مات نیز مدتی است که مورد توجه و استقبال قرار گرفته است. اما مزایا و معایب شیرآلات طلایی (براق و مات) چیست؟ جنس شیرآلات طلایی چیست؟ کیفیت شیرآلات طلایی به نسبت سایر انواع آبکاری چگونه است؟ در این مقاله پاسخ تمامی این سوالات به صورت کاربردی و تخصصی بررسی شده است.

مزایا و معایب شیرآلات طلایی
معایب و مزایای شیرآلات طلایی (براق و مات)، مانند هر یک از انواع آبکاری شیرآلات متفاوت است. مهمترین مزیت شیرآلات طلایی رنگ، کیفیت و دوام آبکاری آن است. در مجموع نمی توان برای شیرآلات طلایی عیب خاصی در نظر گرفت، اما قیمت بالا و اهمیت تمیز نگه داشتن شیرآلات طلایی براق، نکاتی است که باید به آنها توجه کرد.

مزایای شیرآلات طلایی
شیرآلات طلایی رنگ به عنوان شیرآلات لوکس پذیرفته شده اند؛ گرچه مدل های ارزان تر شیرآلات نیز به رنگ طلایی به بازار عرضه می شوند. اضافه کردن شیرآلات طلایی در کنار تجهیزات و لوازم همرنگ، فضایی لوکس پدید می آورد.
رنگ طلایی، جزئیات و ظرافت طرح شیرآلات را بهتر از هر آبکاری دیگری به نمایش می گذارد و بسیار چشمگیر است.
دوام و مقاومت آبکاری طلایی که معمولاً به روش PVD انجام می شود، از سایر انواع آبکاری بیشتر است. اگر برای شستشوی شیرآلات طلایی از مواد شوینده صنعتی و اسکاچ زبر استفاده نشود، دچار خط و خش خوردگی نمی شود و رنگ آنها ثابت می ماند.
پیدا کردن لوازم آشپزخانه و سرویس بهداشتی به رنگ طلایی براق، بر خلاف لوازم طلامات، کار ساده تری است. هر چه باشد رنگ طلایی براق، مدت هاست که در طراحی دکوراسیون مورد توجه قرار گرفته است.

نظر دهید

پاسخ دهید