تکنولوژی شیر حمام دستی

دوش گرفتن در اول صبح، باعث سرحالی شما می شود. دوش گرفتن پس از پایان یک روز کاری شلوغ، خستگی شما را به در می کند. شما زمان زیادی را در حمام صرف می کنند و مطمئناً دوست دارید فضای حمام شما ایده آل و کاربردی باشد. وظیفه اصلی شیر حمام فراهم آوردن آب سرد و گرم و امکان مخلوط کردن آن ها به شیوه ای است که کاربر بتواند فشار و دمای آب را تعیین کند. اما شیرآلات دوش متفاوت است و هر یک تکنولوژی خاص خود را دارد. هر از شیرآلات حمام دستی، ترموستاتیک، شیرآلات حمام دیجیتال و الکتریکی امکانات متفاوتی را برای کاربران فراهم می آورد و البته خرید آنها به بودجه های متفاوتی نیاز دارد! در این مقاله تکنولوژی های جدیدترین شیرآلات حمام و امکانات آن ها معرفی شده است.

تکنولوژی شیر حمام دستی
شیرآلات حمام دستی در واقع همان شیرآلات کلاسیک و اهرمی رایج است که کنترل فشار و دمای آب در آن ها به واسطه دستگیری پیچی و یا اهرمی انجام می گیرد. استفاده از این نوع شیرآلات آسان است و نصب آن نیز به راحتی، حتی توسط کاربران غیر فنی، قابل انجام است.
در شیرآلات کلاسیک، فشار و دمای آب به واسطه دو دستگیره و در شیرآلات اهرمی به واسطه یک دستگیره اهرمی کنترل می شود. این نوع شیرآلات دوش برای تنظیم خودکار دمای آب دارای ترموستات نیست و هر بار پیش از استفاده، دمای آن توسط کاربران تنظیم می شود.

تکنولوژی شیر حمام ترموستاتیک
شیرآلات حمام ترموستاتیک، پس از تنظیم دمای آب، آن را به صورت مداوم در دمای خاصی نگه می دارد؛ حتی اگر آب در جای دیگری از خانه مثلا دستشویی مورد استفاده قرار گیرد همان دما را حفظ خواهد کرد. مزیت مهم شیرآلات ترموستاتیک، جلوگیری از خطر سوختگی با آب جوش است. این خاصیت می تواند براس شما بسیار کاربردی باشد، خصوصاً اگر در منزل فرزند خردسال دارید. همچنین پیش از آنکه دوش بگیرید، می توانید دمای مورد نظر خود را تعیین کنید و زمانی که شیر آب را باز می کنید، آب در دمای دلخواه شما جاری می شود.

شیر حمام ترموستاتیک
تکنولوژی شیر حمام دیجیتال
دوره، دوره دیجیتال است. شما پیش از خرید ممکن است کاتالوگ های دیجیتال را بررسی کنید، سوالات خود را به صورت آنلاین از فروشنده بپرسید و سپس پرداخت اینترنتی انجام دهید. حالا تکنولوژی راه خود را به فضای حمام نیز باز کرده است. شما به کمک یک شیر حمام دیجیتال می توانید علاوه بر تنظیم دمای دلخواه خود به صورت دیجیتال، آن را بر روی یک نمایشگر دیجیتال ببینید. اگر این برای شما به اندازه کافی جالب نیست، در جریان باشید که حتی می توانید دمای آب را از فاصله دورتر مثلاً از اتاق خواب کنترل کنید!

شیر حمام دیجیتال
تکنولوژی شیر حمام هوشمند
شیر حمام هوشمند جدیدترین تکنولوژی شیرآلات حمام است که به شما کنترل کاملی جهت لذت بردن از تجربه استحمام می دهد. این تکنولوژی به شما امکان انتخاب از میان انواع جریان پاشش آب از سردوش مانند نرم و روان و یا مانند باران و … را می دهد. به کمک شیر حمام هوشمند حتی می توانید یک پروفایل شخصی برای خود تعریف کنید و با انتخاب آن تمام تنظیمات مورد نظر شما مانند نوع جریان آب و دمای آن به صورت خودکار آماده می شود. مانند شیر حمام دیجیتال، انواع هوشمند شیر حمام نیز به شما امکان کنترل شیر دوش از راه دور را می دهد و با انواع گوشی موبایل هوشمند سازگار است.

گرچه باشد در نوشتن شیر شیر…! همانطور که دیدید پیشرفت تکنولوژی، صنعت تولید شیرآلات بهداشتی را نیز تحت تأثیر قرار داده است و تکنولوژی های جدید شیرآلات حمام امکانات و مزیت های متفاوتی دارند که با تکنولوژی رایج کلاسیک و اهرمی قابل مقایسه نیست! جدیدترین شیر حمام، از نوع هوشمند است که به واسطه آن شما با گوشی هوشمند خود می توانید دما و جریان آب را کنترل کنید! در نظر داشته باشید علاوه بر قیمت شیرآلات، پیچیدگی طراحی، تکنولوژی مورد استفاده در آنها، گارانتی شیرآلات و … متفاوت است. از میان انواع شیر حمام با کمی بررسی می توانید مناسب ترین مدل را انتخاب نمایید. در صورت تمایل به اطلاعات بیشتر در زمینه خرید بهترین شیر حمام، راهنمای خرید شیر حمام را نیز مطالعه کنید.

نظر دهید

پاسخ دهید